توضیحات محصول

پاورپوینت کامل گسترش عملکرد کیفیت (QFD)

شامل ۶۶ اسلاید (توضیحات کامل)

کاهش هزینه های ابتدایی شروع کار در شرکت یکمبرلی- کلارک موید تفاوت های آشکار بین روشهای QFDو روش های سنتی تولید است. اتومبیلی که براساس روش QFD طراحی شده باشد تغییرات مهندسی کمتری دارد و بسیار سریع خود را با سیکل توسعه محصول تطبیق می دهد. مطابق شکل اسلاید بعد با استفاده از روشQFD  تغییرات مهندسی ۱۹ ماه قبل از اولین روز تولید محصول ، به نقطه اوج خود رسیده (نقطهA) و تقریباً پس از اولین روز تولید محصول ، هیچ گونه تغییری نخواهیم داشت ( نقطهB) سازمان هایی که ازQFD استفاده می کنند تولید نمونه های آزمایشی را نیز برای تا یید طراحی های انجام شده در برنامه خود دارند وبرای این منظور فرایند طراحی را از ۲۰ تا ۲۴ ماه قبل از تولید اولین محصول شروع می نمایند (نقطه C) .

همان طور که در شکل دیده می شود ، در روش سنتی تغییرات مهندسی تا چند روز قبل از وارد شدن محصول به بازار بیشترین تعداد خود را دارد ( نقطه D) . روند نزولی تغییرات ، از زمان ورود محصول به بازار متوقف می شود که این موضوع بستگی به نوع و تعداد شکایت های مشتریان درباره طراحی محصول دارد (نقطهE). نقطه اوج دوم به فاصله کمی از اولین روز تولید مشاهده می شود (نقطهF). دلیل نقطه اوج اول فرایند طراحی است . این نمودار معرف سازمانی است که طراحی می کند ، می سازد ، آزمایش می کند و مجدداً نمونه آزمایشی را طراحی می کند . سازمان انتظار دارد که نمونه ساخته شده احتیاج به بازبینی داشته باشد . کارگران این فرایند را تا زمانی که طراحی قابل قبول باشد یا زمان خاتمه یابد ، تکرار می کنند . به عبارت دیگر ، این روش به معنای انجام بازرسی ۱۰۰ درصد فرایندطراحی است ، اما این بازرسی ۱۰۰ درصد هیچ کمکی برای محصولاتی که کیفیت مورد انتظار مشتری از ابتدا در طراحی آنها در نظر گرفته نشده است ، در پی نخواهدداشت.

پروفسور یوجی آکائو عنوان می کند که ژاپنی ها از هر دو نمودار استفاده می کنند . به نظر وی نموداری که نشان دهنده نقطه اوج و حداکثر تغییرات در فاصله زمانی ۱۹ ماه مانده به اولین روز تولید می باشد ، بیانگر تلاشی است که برای حل مشکلات و مسایل مهم در همان مراحل اولیه فرایند طراحی صرف شده است ، و نمودار دیگر معرف انرژی است که صرف موضوع هایی با اهمیت کمتر از قبیل رنگ صندلی های ماشین می شود.

هرچند طراحی و تولید محصول شکل گرفته براساس اصول QFD، نقد و بررسی نظرات، شرایط ، نیازمندی ها و انتظارات مشتریان ، می تواند پاسخگوی انتظارات مشتریان بوده و از لحاظ کیفی آنان را خشنود نماید . لیکن پس از ورود محصول به بازار و نمایشگاهها برای ارائه محصول به مشتریان، نیازمند حضور یک کارشناس خبره در مهندسی فروش هستیم تا در زمان مراجعه مشتریان اطلاعات مناسب را از وی دریافت نموده و پس از بررسی بازخورها ، محصول مناسب را به مشتری پیشنهاد نماید . چه بسا پس از تهیه یک محصول ، از لحاظ فضای فیزیکی مورد نیاز ، منابع ، زیر ساختها و شرایط موجود و همچنین نوع کاربری و نیاز ، مشتری درحین نصب و راه اندازی یا کاربری محصول دچار مشکل شود . به عنوان مثال :

در بخش تجهیزات تعمیرگاهی ، هنگام انتخاب جکهای بالابر ، با توجه به تنوع مشخصات فنی و شکل ظاهری بالابرهای خودرو ، انتخاب های متعددی پیش روی مشتری قرار دارد. ولی با یک نگاه مختصر می توان متوجه شد با توجه به پیچیدگی های بالابرها ، قیمت ها با اختلاف زیادی تغییر خواهند کرد . لیکن با اندک مشاوره با کارشناس مهندسی فروش ، مشتری با اطمینان خاطر از پرداخت هزینه مناسب و تهیه یک بالابر مناسب می تواند از آن استفاده بهینه را به عمل آورد. بدیهی است این موضوع در هنگام تامین سایر تجهیزات تعمیرگاهی نیزدارای اهمیت می باشد.

نمونه سوالات استخدامی قالب وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد